Home Güncel CHP'li Hüsnü Bozkurt Konyaspor'a Sahip Çıktı

CHP’li Hüsnü Bozkurt Konyaspor’a Sahip Çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Samsun’daki Beşiktaş – Atiker Konyaspor Süper Kupa final maçında yaşanan olaylardan sonra Konyaspor’a verilen cezayı Meclis gündemine taşıdı.

CHP Konya Milletvekili Bozkurt, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Atiker Konyaspor’a verilen kendi sahasında 5 maç seyircisiz oynama ve 350 bin lira para cezası ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın yazılı olarak cevaplandırması için soru önergesi verdi.

Karşılaşmada federasyonun, emniyetin ve özel güvenliğin zafiyeti bulunduğuna dikkat çeken Bozkurt, soru önergesinin gerekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“Futbol Federasyonu, Emniyet ve özel güvenlik zafiyeti nedeniyle meydana gelen olaylar sonucunda kendini bilmez birkaç holiganın yarattığı hiçbir şekilde takip edilmesi mümkün olmayan olaylar neticesinde Konyaspor’a 5 maç seyircisiz oynama cezası verilerek adeta Konyaspor linç edilmek istenmiş ve oluşacak tepkileri minimize etmek amacıyla da Beşiktaş’a göstermelik bir maç ceza ile getirilmiştir. PFDK’nın bu haksız adaletsiz ve yanlı kararı Konyaspor camiasını Konya halkını ve tüm yurttaki Konyalı yurttaşlarımızı derinden yaralamıştır.”

Olayların faturasının Konyaspor’a kesildiğini belirten CHP’li Bozkurt, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a şu soruları yöneltti:
1 – Güvenlik güçlerinin Futbol Federasyonu’nun ve mülki idarenin ağır ihmal ve yetersizliği ortada iken, bütün sorumluluk Konyaspor’a yüklenerek verilen 5 maç seyircisiz oynama cezası federasyon ve emniyet yetkilileri başta olmak üzere kendi yetersizlik ve ihmalini örtme amacını gütmektedir.
2- Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa pankartı gibi devletimizin kurucusu Yüce Atatürk’ün adının bile stada sokulmama densizliğini gösterenlerin onca delici kesici ve yanıcı maddenin stada nasıl sokulduğunun hesabını vermeleri gerekli değil midir?
Bunlar hakkında ne gibi bir işlem yapılmıştır?
3- İçişleri Bakanlığı’nın olaylarla ilişkin başlattığı soruşturma hangi aşamadadır?
4- Futbol Federasyonu temsilcilerinin raporlarına göre maçta ciddi bir güvenlik zafiyeti yaşandığı böyle bir maçta, 1500 olması gereken özel güvenliğin 400 kişi eksik kaldığı resmi güvenlik gücünün sayısının ise 1200 olduğu belirtildiği ortada iken neden olayların bütün faturası Konyaspor’a kesilmiş ve Konyaspor kendi sahasında oynayacağı maçların üçte birini seyircisiz oynamak gibi bir neredeyse linçe maruz bırakılmıştır?
5- Yaptığı hemen tüm organizasyonlarda ciddi yetersizlik gösteren TFF hakkında herhangi bir işlem yapılması düşünülmekte midir?
6- Konyaspor’a verilen bu ağır cezanın tahkim kuruluna düzeltilmesi konusunda girişiminiz olacak mıdır?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Kamil Koç Almanlar’a Satıldı

Türkiye'nin önde gelen otobüs şirketlerinden Kamil Koç'un Almanya merkezli Flixmobility'e satışı için Rekabet Kurumu'na başvuru yapıldı. FlixMobility Kurucusu ve CEO'su Jochen Engert,...

Kılıçdaroğlu: “AK Parti Sorun Üreten Bir Parti Olmuştur”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanları çalıştayında yaptığı konuşmada, "AK Parti artık Türkiye için sorun üreten bir parti olmuştur" dedi. CHP'nin yerel yönetim politikalarını...

TBMM Başkanı Şentop: “Erken Seçim İhtimali Sıfırdır”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, düzenlediği yasama yılı değerlendirme toplantısında erken seçim ihtimali ile ilgili açıklamada bulundu. Şentop konuyla ilgili,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan TMO’nun Fındık Alım Fiyatını Açıkladı

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılı için Toprak Mahsulleri Ofisi'nın fındık alım fiyatını açıkladı. Giresun kaliteli kabuklu fındık...

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 853 Kişiyi İşe Almışlar!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde seçim takviminin açıklandığı 14 Aralık’ın iki gün sonrasından Mansur Yavaş’ın mazbatasını aldığı 8 Nisan’a kadar geçen sürede 853 kişi işe alındı. AKP’nin...